رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطی از سه قسمت شیار داخلی، شیار خارجی و غلطك های مخروطی ساخته می شود.طراحی این رولبرینگ ها بگونه ای می باشد كه بصورت همزمان می توانند بارهای محوری و شعاعی را تحمل كنند.شایان ذكر اینكه این نوع ازرولبرینگ ها نیروی محوری را در یك جهت تحمل می كنند.هرچقدر زاویه تماس در این رولبرینگ بیشتر باشد ظرفیت تحمل بارهای محوری نیز افزایش می یابد.

بیشترین کاربرد رولبرینگ های مخروطی در صنایع مربوط به ماشین آلات صنعتی و جعبه دنده ها می باشد.

رولبرینگ های مخروطی توانایی جدا شدن و تفكیك پذیری دارند و در دو قسمت میتوانند از هم جدا شوند:

1.مخروط: شامل كنس داخلی همراه با قفسه و ساچمه ها می باشد.

2.كاپ: فقط كنس بیرونی را در برمیگیرد.

رولبرینگ های مخروطی در سه مدل طراحی و تولید می شوند:

رولبرینگ مخروطی یك ردیفه:

این نوع رولبرینگ توانایی تحمل بار شعاعی در تمام جهات و تحمل بار محوری را فقط در یك جهت دارد.

رولبرینگ مخروطی دو ردیفه:

این رولبرینگ به دو روش مورد استفاده قرار میگیرد:1-قرار گرفتن كنس های مخروطی بصورت موازی در كنار یكدیگر كه همچنان باعث تحمل بار محوری در یك جهت اما به میزان مطلوب.2-در روش دوم طرز قرارگرفتن ساچمه ها بصورت زاویه دار می باشد كه در این روش رولبرینگ توانایی تحمل هر اندازه بار در جهات مختلف را دارا می باشد.

-رولبرینگ مخروطی چهار ردیفه: این نوع از رولبرینگ بگونه ای طراحی شده است كه در لبه داخلی دارای غلتك می باشد كه در نتیجه این امر باعث كاهش اصطكاك و افزایش ظرفیت تحمل بار می شود. این رولبرینگ به علت طراحی خاصی كه دارد بیشتر در دستگاه هایی كه امكان تحمل  بارهای سنگین و بالا را دارند مود استفاده قرار می گیرد.

چگونگی نصب و قرار گرفتن رولبرینگ های مخروطی :

1.رو به رو : در این روش برای نصب بلبرینگ از یك حلقه یا بوش فاصله گذار بین كنس های بیرونی بلبرینگ استفاده می شود.

2.پشت به پشت : در این روش از دو حلقه یا بوش فاصله گذار برای نصب بلبرینگ استفاده می شود.به این صورت كه یكی از حلقه ها بین كنس های بیرونی و حلقه دیگر بین كنس های داخلی جای گذاری می شوند.این نوع نصب موجب توانایی تحمل بارهای محوری در رولبرینگ ها می شود.

3.پشت سر هم : در این روش از یك حلقه یا بوش فاصله گذار بین كنس های بیرونی و یكی از كنس های داخلی استفاده می شود.در این طراحی بار محوری فقط از یك جهت اعمال می شود با این تفاوت كه هردو بلبرینگ بار وارده  را تحمل می كنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت رولبرینگ های مخروطی:

قیمت رولبرینگ های مخروطی نیز مانند سایر محصولات تولید شده و آماده فروش پارامترهایی، مانند مواد و متریال های بسیار با کیفیت و مرغوب بکار رفته در تولید این محصول ، شرکت سازنده آن و کشوری که این محصول در آن طراحی و تولید میگردد مانند( ساخته شدن این محصول در کشور امریکا – ژاپن – آلمان- سوئد-کره جنوبی- چین – هندوستان و .... )، البته در کنار بهره مند شدن از تکنولوژی های پیشرفته و همچنین برند این محصول ، که همگی منجر به طول عمر کاری مفید این محصول نیز میگردد.از جمله عوامل مهم و موثر بر تعیین قیمت رولبرینگ های مخروطی می باشند.


از جمله برند های معتبر رولبرینگ مخروطی:

NSK-SKF-FAG-KG-DVZV-URB-TIMKEN-KOYO-NIN-NTN-NACHI-DYZV-INA-DKF-DUF-BW-PFI-ZWZ-DPI-CBF-NDB-KYK-MASTER-SNK-ZKL-NPZ-JPZ

قیمت و خرید انواع رولبرینگ مخروطی 

شرکت تهران فرگام با بیش از سه دهه فعالیت اقتصادی و تجاری در عرصه واردات ، توزیع و فروش انواع بلبرینگ ها ، رولبرینگها(رولبرینگ کروی،رولبرینگ استوانه ای و...)، یاتاقان های صنعتی و کشاورزی ، کاسه نمد، ساچمه، تسمه و زنجیرهای صنعتی و کشاورزی و لینیر و بال اسکرو و انواع گریس های صنعتی و نسوز یکی از قدیمی ترین و توانمندترین شرکت ها یی است که در این صنعت فعالیت داشته و مفتخر است در تمامی این سال ها علاوه بر جلب خشنودی و رضایت مشتریان محترم ، توانسته با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ، تامین قطعات مورد نیاز بسیاری از صنایع بزرگ کشور را نیز عهده دار گردد. از اینرو چنانچه قصد خرید هر یک از انواع کالاهای یاد شده را داشته باشید قطعا بلبرینگ تهران فرگام ارزشمند ترین گزینه شما خواهد بود، لذا مستدعی است با مراجعه به لیست محصولات ما ضمن استعلام قیمت از کارشناسان مجرب و متخصص این شرکت نسبت به خرید آنلاین و یا تلفنی از طریق شماره واتس آپ 09056629423 و یا سایر کانال های ارتباطی مندرج در این سایت خریدی آسان و لذت بخش را تجربه نمایید.

مدیریت شرکت تهران فرگام

مسعود نیکخواه

 

 

رولبرینگ مخروطی