بلبرینگ صنعتی

انسان پی برد به گردش در آوردن اجسام (غلتش یا حرکت غلتشی) بسیار ساده تر و آسانتر از ساییدن آن ها ( لغزش یا حرکت لغزشی) بر روی هم می باشد. در همین زمان بود که بلبرینگ ها اختراع شدند. شاید به همین دلیل است که اختراع آن در کنار اختراع چرخ از نقطه عطف‌های تاریخ صنعت به شمار می‌رود. در مورد تاریخچه اختراع آن باید گفت که برای اولین بار این قطعه مکانیکی حدود 226 سال قبل، یک آهنگر ولزی ساخت که بسیار ابتدایی و ساده بود. بعدها فردریش فیشر آلمانی ساخت آن را تکمیل کرد و شکل و شمایل صنعتی‌تری به آن بخشید مثلا: چرخ های دوچرخه را مانند نقش ساچمه در این محصول تصور کنید که اگر به جای چرخ چیزی مانند اسکی را به جای آن قرار دهیم آنوقت حرکت دادن آن به دلیل وجود اصطحکاک بالا در خلاف جهت حرکت چرخ (قانون سوم نیوتن) بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین غلتیدن دو سطح روی هم (حرکت غلطشی) بسیار آسان تر از آن خواهد بود که بر روی هم بلغزند (حرکت لغزشی)

 

اجزای اصلی بلبرینگ

كنس یا رینگ

ساچمه

قفسه

 

کاربرد بلبرینگ صنعتی

از مهمترین کاربردهای آن، کاهش شدت اصطکاک بین سطوح در حال حرکت می باشد. محور یا شفت در حال چرخش و محفظه بلبرینگ، مانع ازکشیده‌ شدن این سطوح بر روی هم می شود. این عمل به وسیله ساچمه های گرد و دو کنس با سطوح صیقلی و صاف، سطح تماس آنها را کاهش می‌دهد.

 

نحوه کار بلبرینگ

فشار حرکت در این محصول از لایه ی خارجی به گوی‌ها و سپس از گوی ها فشار به لایه ی داخلی منتقل می شود.

به دلیل کروی بودن گوی ها، نقطه ی تماس اندکی با لایه‌های درونی و بیرونی دارند. این حجم از نقطه تماس باعث نرم حرکت کردن آن ها می شود. یکی از پیامدهای این نقطه تماس کوچک این است که اگر فشار بیش از حدی به گوی‌ها وارد شود می‌تواند موجب تغییرشکل یا خردشدن آن ها شود. برای حل این مشکل می توان از یاتاقان‌های غلطکی یا یاتاقان‌های غلطکی مخروطی‌شکل استفاده کرد.

 

انواع بلبرینگ

بلبرینگ ها انواع مختلفی دارند که معمولا بر حسب نوع بار و میزان باری که تحمل می کنند تقسیم بندی می¬شوند و بر این اساس برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می¬گیرند

 

بلبرینگ‌های شیار عمیق

این محصول به علت توانایی و قدرت كاركرد در سرعت های بالا ، محكم بودن در حین كار و نیاز نداشتن آن به تعمیر و نگهداری پس از نصب و همچنین تحمل بار شعاعی و محوری از هر دوطرف،به عنوان یكی از پرمصرف ترین شناخته شده در جهان می باشند..این نوع از بلبرینگ به دو صورت تك ردیفه و دو ردیفه ساخته می شوند.اجزای تشكیل دهنده آن عبارتند از: ساچمه ، قفسه ،رینگ داخل و رینگ خارجی.این محصول در صنایع بسیاری مانند خودروها ، ماشین های لباسشویی ، صنایع غذایی و صنایع فولاد كاربرد دارند. از جمله برندهای معتبر این محصول میتوان به FAG,SKF,NSK.IKO,DUF, و... اشاره كرد.عوامل تاثیرگذار بر قیمت خرید عبارتند از:مواد بكار رفته ، ابعاد و سایز این محصول ، شركت تولید كننده و برند بلبرینگ.

 

بلبرینگ‌های تماس زاویه ای

این محصول از حلقه های داخلی و و بیرونی شكل گرفته كه این حلقه ها نسبت به هم زاویه ای را تشكیل می دهند كه توانایی تحمل بار شعاعی و محوری همزمان را توسط بلبرینگ فراهم میكند.بلبرینگ های تماس زاویه ای در سه مدل تك ردیفه ، دوردیفه و تماس زاویه ای با چهار نقطه تماس تولید می شوند.اجزای آن عبارتند از:ساچمه هایی با قطر كم و تعداد بالا، قفسه و حلقه های داخلی و بیرونی.از این محصول در ماشین آلات صنعتی و كشاورزی، آسیاب های بادی،پمپ ها و گیربكس های هلیكال استفاده می شود.از برندهای معتبر این محصول نیز همانند سایر بلبرینگ ها میتوان به SKF, NTN, FAG,KG,DYZV,DUF و... اشاره كرد.ازعوامل موثر بر قیمت خرید این محصول میتوان به ابعاد بلبرینگ، متریال و مواد به كار رفته، برند و كشور ساخت این محصول اشاره كرد.

 

بلبرینگ‌های کف گرد

بلبرینگ‌های کف گرد دارای ظرفیت بالایی برای تحمل بار محوری می باشند. اجزای تشكیل دهنده این محصول عبارتند از:واشر شفت ، واشر محفظه ، قفسه و ساچمه های بلبرینگ. این محصول به صورت یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید می‌شوند. این نوع از بلبرینگ ها معمولا در انواع خودروها ، صنایع ، پمپ های صنعتی ، فن های صنعتی و اكثر كارخانه های سیمان به كار برده می شوند.از جمله برندهای معتبر این محصول میتوان به SKF , NTN, NACHI,KG,DYZV و... اشاره نمود. عوامل تاثیرگذار بر قیمت خرید این محصول عبارتند از:نوع متریال بكار رفته ، سایز و برند این محصول.

 

بلبرینگ‌های خود تنظیم

از اتصال تعدادی از قطعات به یكدیگر بلبرینگ خود تنظیم به وجود می آید.یكی از مزایای این محصول وجود فضای خالی به جهت پركردن مواد روان كننده در داخل بلبرینگ به هنگام تولید است كه این امر موجب طول عمر بیشتر این محصول خواهد شد.این نوع از بلبرینگ درسه مدل طراحی بدون كاسه نمد ، طراحی با كاسه نمد و تولید شده با بوش بلند ساخته می شوند. بلبرینگ های خود تنظیم از یك شیار خارجی كروی شكل،یك رینگ داخلی با دو شیار دایره ای و یك قفسه برای نگهداری و محافظت از ساچمه ها تولید می شوند.این محصول در ماشین آلات و ادوات كشاورزی، صنایع چوب و انواع هواكش ها مورد استفاده قرار می گیرد.از معتبرترین برندهای این محصول میتوان به TIMKEN, KOYO, DVZV,MNB,DYZV و... اشاره كرد.قیمت این محصول به عواملی همچون جنس مواد و متریال بكار رفته، سایزوابعاد، برند و كشورساخت بستگی دارد.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت خرید بلبرینگ:

قیمت بلبرینگ ها نیز مانند سایر محصولات تولید شده و آماده فروش پارامترهایی، مانند مواد و متریال های بسیار با کیفیت و مرغوب بکار رفته در تولید این محصول ، شرکت سازنده آن و کشوری که این محصول در آن طراحی و تولید میگردد مانند( ساخته شدن این محصول در کشور امریکا – ژاپن – آلمان- سوئد-کره جنوبی- چین – هندوستان و .... )، البته در کنار بهره مند شدن از تکنولوژی های پیشرفته و همچنین برند این محصول ، که همگی منجر به طول عمر کاری مفید این محصول نیز میگردد.

از جمله عوامل مهم و موثر بر تعیین قیمت بلبرینگ ها می باشند.

 

برند های معتبر بلبرینگ:

NSK-SKF-FAG-KG-DVZV-URB-TIMKEN-KOYO-NIN-NTN-NACHI-DYZV-DUF-DPI-MASTER-BW-ZWZ-SNK-INA-DKF-FYH-KYK-CFW-CBF-ZKL-NDB-IKO-PFI

شرکت تهران فرگام با بیش از سه دهه فعالیت اقتصادی و تجاری در عرصه واردات ، توزیع و فروش بلبرینگ ها ، رولبرینگها، یاتاقان های صنعتی و کشاورزی ، کاسه نمد، ساچمه، تسمه و زنجیرهای صنعتی و کشاورزی و لینیر و بال اسکرو و انواع گریس های صنعتی و نسوز یکی از قدیمی ترین و توانمندترین شرکت ها یی است که در این صنعت فعالیت داشته و مفتخر است در تمامی این سال ها علاوه بر جلب خشنودی و رضایت مشتریان محترم ، توانسته با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ، تامین قطعات مورد نیاز بسیاری از صنایع بزرگ کشور را نیز عهده دار گردد. از اینرو چنانچه قصد خرید هر یک از انواع کالاهای یاد شده را داشته باشید قطعا بلبرینگ تهران فرگام ارزشمند ترین گزینه شما خواهد بود، لذا مستدعی است با مراجعه به لیست محصولات ما ضمن استعلام قیمت از کارشناسان مجرب و متخصص این شرکت نسبت به خرید آنلاین و یا تلفنی از طریق شماره واتس آپ 09056629423 و یا سایر کانال های ارتباطی مندرج در این سایت خریدی آسان و لذت بخش را تجربه نمایید.

مدیریت شرکت تهران فرگام

مسعود نیکخواه

 

بلبرینگ صنعتی